South Huron Rec Centre, Venues (South Huron Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevDecember, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23Nov 24
Atom AE
L (1-5)
1:00 PM
vs. Ilderton Jets
[AAE63]
Atom Rep
L (1-6)
2:10 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
[A101]
Peewee LL
3:20 PM-4:20 PM
Practice
Bantam LL
T (1-1)
5:40 PM
vs. Lambeth Lancers
[BB195]
Midget LL
L (1-5)
8:20 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets Red
[MB165]
Midget LL
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Atom Girls C
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Bantam Girls C
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Bantam Girls B
L (0-1)
7:00 PM
vs. Lucan
Midget Girls C
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Peewee AE
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Peewee Rep
W (4-2)
6:30 PM
vs. South Kent Lightning
[P98]
Bantam Rep
W (2-1)
7:40 PM
vs. South Kent Lightning
[B108]
Midget Rep
W (5-0)
9:00 PM
vs. South Kent Lightning
[M50]
Bantam AE
L (0-5)
11:30 AM
vs. BCH
[B1]
Atom AE
5:20 PM
vs. Ilderton
[A8]
Peewee AE
W (5-0)
6:30 PM
vs. Mooretown
[P4]
Bantam AE
L (1-2)
7:40 PM
vs. Strathroy
[B4]
Bantam LL
8:50 PM
@ Kincardine
Midget LL
L (2-4)
10:00 PM
vs. Mitchell
[ML6]
Midget LL
L (2-7)
12:40 PM
vs. Ilderton
[ML10]
Bantam LL
1:50 PM
vs. Dorchester
Bantam AE
W (3-0)
5:20 PM
vs. Mooretown
[B9]
Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 3001
Bantam AE
W (3-1)
8:00 AM
vs. Mount Brydges
[SFinals]
Bantam LL
10:20 AM
vs. TBA
[Finals]
Peewee AE
L (0-7)
12:40 PM
@ Mt. Brydges
[SFinals]
Atom AE
12:40 PM
vs. TBA
[Finals]
Bantam AE
5:20 PM
@ Mooretown
[Finals]
Bantam Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Peewee Girls BB
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Bantam Girls C
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Midget Girls B
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam Girls B
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Peewee AE
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Peewee Rep
W (6-2)
6:30 PM
vs. Belmont Rangers
[P112]
Bantam Rep
W (6-1)
7:40 PM
vs. Belmont Rangers
[B120]
Midget Rep
W (6-4)
9:00 PM
vs. Belmont Rangers
[M57]
Novice LL
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Peewee Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Bantam Rep
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Bantam AE
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Bantam LL
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Novice Rep
L (2-3)
10:00 AM
vs. Lambeth Lancers
[N141]
Atom LL Red
W (2-0)
11:00 AM
vs. Lambeth Lancers 1
[AC162]
Atom LL Black
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Novice LL
T (2-2)
1:00 PM
vs. Ilderton Jets
[NA109]
Peewee Girls C
L (0-8)
2:00 PM
vs. Stratford Aces C
[PWD1RS18]
Peewee Girls BB
W (1-0)
3:00 PM
vs. London
Bantam Girls C
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Midget Girls B
W (3-1)
7:00 PM
vs. Belmont
02030405060708
Midget Rep
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Peewee LL
W (4-1)
3:20 PM
vs. Port Stanley Jr. Sailors 2
[PB135]
Peewee AE
L (1-2)
4:30 PM
vs. Dorchester Dragons
[PAE111]
Bantam LL
T (3-3)
5:40 PM
vs. St. Marys Rock
[BB199]
Bantam AE
W (3-1)
7:00 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
[BAE52]
Bantam Rep
8:20 PM-9:10 PM
Practice
Midget LL
L (2-4)
9:00 PM
vs. Mt. Brydges Cougars Blue
[MB164]
Peewee Girls BB
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Bantam Girls C
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Midget Girls B
W (1-0)
7:00 PM
vs. Lucan
Midget Girls C
W (3-2)
8:00 PM
vs. St. Thomas Panthers C
[MGD1RS25]
Peewee AE
L (3-4)
6:30 PM
vs. Strathroy #2 Jr. Rockets
[PAE19]
Bantam LL
W (6-5)
7:40 PM
vs. Lambton Shores Predators Red
[BB197]
Midget LL
L (2-3)
9:00 PM
vs. Lambton Shores Predators Black
[MB163]
Bantam Girls C
W (3-0)
8:00 AM
vs. Lucan
[1]
Midget Girls C
9:00 AM
vs. Huron Heat
[9]
Novice Girls HL
12:00 PM
vs. Lambton Attack
[2]
Atom Girls C
W (3-1)
2:00 PM
vs. Central Perth
[31]
Atom Girls HL
4:00 PM
vs. Hamilton
[40]
Atom Girls B
W (5-0)
6:00 PM
vs. Twin Centre Hurricanes
[48]
Bantam Girls B
L (1-2)
7:30 AM
@ Lucan
[2]
Atom Girls B
L (1-2)
8:35 AM
vs. Bluewater Hawks
[65]
Bantam Girls B
L (1-3)
4:00 PM
@ Lambeth
[3]
09101112131415
Atom Girls B
L (0-2)
9:10 AM
@ Bluewater Hawks
[120]
Bantam Girls B
W (2-1)
10:15 AM
@ Lucan
[sf]
Atom Girls C
12:40 PM
vs. TBA
[Finals]
Midget Girls B
1:50 PM
vs. TBA
[Finals]
Bantam Girls B
W (4-2)
3:00 PM
vs. Owen Sound
[Gold medal ]
Midget Girls C
4:10 PM
vs. TBA
[Finals]
Bantam AE
L (1-5)
8:20 PM
vs. St. Thomas Jr Stars
[BAE1]
Midget LL
W (6-4)
9:00 PM
vs. Aylmer Flames
[MB170]
Atom Girls C
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Bantam Girls C
W (2-1)
6:00 PM
vs. Ilderton Jets C
[BND1RS40]
Bantam Girls B
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Midget Girls B
8:00 PM
vs. Kent County
Peewee AE
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Peewee Rep
6:30 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
[P131]
Bantam Rep
7:40 PM
vs. West Lorne Comets
[B147]
Midget Rep
9:00 PM
vs. West Lorne Comets
[M74]
Novice LL
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Peewee AE
6:00 PM
vs. SH Girls Coaches
Bantam Rep
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Bantam AE
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Bantam LL
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Novice Rep
10:00 AM
vs. Lucan Irish
[N169]
Atom LL Red
11:00 AM
vs. North Middlesex Jr. Stars 1
[AC169]
Atom LL Black
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Novice LL
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Peewee Girls C
2:00 PM
vs. Lambton Attack C
[PWD1RS15]
Peewee Girls BB
3:00 PM
vs. Chatham
Bantam Girls C
4:00 PM
vs. Lambeth Lancers C
[BND1RS38]
Bantam Girls B
5:00 PM
vs. West Oxford
Midget Girls C
6:00 PM
vs. Kent County Fillies C
[MGD1RS30]
Peewee Girls BB
7:00 PM
vs. Chatham
16171819202122
Midget Rep
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Atom AE
1:00 PM
vs. Lambeth Lancers
[AAE90]
Atom Rep
2:10 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
[A148]
Peewee LL
3:20 PM
vs. Lambeth Lancers 1
[PB131]
Peewee AE
4:30 PM
vs. Lambeth Lancers
[PAE121]
Bantam LL
5:40 PM-6:30 PM
Practice
Bantam AE
7:00 PM
vs. Lambeth Lancers
[BAE64]
Midget Rep
8:20 PM
vs. Dorchester Dragons
[M45]
Midget Rep
9:00 PM
vs. Lambeth Lancers
[M64]
Peewee Girls BB
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Bantam Girls C
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Midget Girls B
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Midget Girls C
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Peewee AE
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Peewee Rep
6:30 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
[P142]
Bantam Rep
7:40 PM
vs. Dresden Jr. Kings
[B58]
Midget Rep
9:00 PM
vs. St. Marys Rock
[M6]
Novice LL & Novice Rep
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Bantam Rep
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Bantam AE
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Bantam LL
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Novice Rep
10:00 AM
vs. Dorchester Dragons
[N183]
Atom LL Red
11:00 AM-11:50 AM
Practice
Atom LL Black
12:00 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets Red
[AB129]
Novice LL
1:00 PM
vs. Lambeth Lancers
[NA116]
Peewee Girls C
2:00 PM-2:50 PM
Practice
Bantam Girls C
4:00 PM
vs. Kent County Fillies C
[BND1RS42]
Bantam Girls B
5:00 PM
vs. Lambeth
Midget Girls C
6:00 PM-6:50 PM
Practice
23242526272829
Peewee Girls BB
1:00 PM
vs. Huron Heat
Peewee LL
3:20 PM-4:20 PM
Practice
Novice Rep
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Bantam LL
5:40 PM
vs. Aylmer Flames
[BB202]
Midget Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Midget LL
8:20 PM
vs. East Lambton Eagles
[MB162]
Novice LL & Novice Rep
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Peewee Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Bantam Rep
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Bantam AE
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Bantam LL
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Novice Rep
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Atom LL Red
11:00 AM-11:50 AM
Practice
Atom LL Black
12:00 PM
vs. East Lambton Eagles Black
[AB135]
Novice LL
1:00 PM
vs. St. Thomas Jr Stars White
[NA110]
Peewee Girls C
2:00 PM
vs. St. Marys Rock C
[PWD1RS17]
Peewee Girls BB
3:00 PM
vs. Huron Heat
Bantam Girls B
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Midget Girls C
6:00 PM
vs. Ilderton Jets C
[MGD1RS27]
Midget Girls B
7:00 PM
vs. Petrolia
3031Jan 01Jan 02Jan 03Jan 04Jan 05
Midget Rep
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Atom AE
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Atom Rep
2:10 PM-3:00 PM
Practice
Peewee AE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Bantam LL
5:40 PM
vs. St. Thomas Jr Stars White
[BB201]
Bantam AE
7:00 PM-8:10 PM
Practice
Midget LL
8:20 PM-9:20 PM
Practice
Midget LL
8:20 PM
vs. Point Edward Blackhawks
[MB169]
Peewee AE
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Peewee Rep
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:40 PM-8:50 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM-10:20 PM
Practice
Jan 06Jan 07Jan 08Jan 09Jan 10Jan 11Jan 12
Bantam Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Peewee Girls BB
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Bantam Girls C
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Midget Girls B
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Midget Girls C
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Peewee AE
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Peewee Rep
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:40 PM-8:50 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM-10:20 PM
Practice
Novice LL & Novice Rep
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Peewee Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Bantam Rep
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Bantam AE
8:00 AM-8:50 AM
Practice
Bantam LL
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Novice Rep
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Atom LL Red
11:00 AM
vs. St. Marys Rock 1
[AC167]
Atom LL Black
12:00 PM
vs. Ilderton Jets Blue
[AB133]
Atom Rep
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Peewee Girls C
2:00 PM
vs. St. Thomas Panthers C
[PWD1RS20]
Bantam Girls C
4:00 PM
vs. Mitchell Meteors C
[BND1RS37]
Bantam Girls B
5:00 PM
vs. Sarnia
Venue Details
Google Maps
South Huron Rec Centre
90 Victoria St , Exeter, ON  
  • Current Season

    74 - 70 - 19
  • All-Time

    941 - 726 - 184
Printed from southhuronminorhockey.ca on Wednesday, December 12, 2018 at 3:01 PM